HUBBLE - 15 YEARS OF DISCOVERY
titulky k filmu

české titulky
cesky_kapitola_1.txt
cesky_kapitola_2.txt
cesky_kapitola_3.txt
cesky_kapitola_4.txt
cesky_kapitola_5.txt
cesky_kapitola_6.txt
cesky_kapitola_7.txt
cesky_kapitola_8.txt
cesky_kapitola_9.txt
anglické titulky
engl_chapter_1.txt
engl_chapter_2.txt
engl_chapter_3.txt
engl_chapter_4.txt
engl_chapter_5.txt
engl_chapter_6.txt
engl_chapter_7.txt
engl_chapter_8.txt
engl_chapter_9.txt


Jak promítnout DVD s českými titulky?

Titulky není možné na DVD disk jednoduše zkopírovat a pak je přehrávat ve stolních přehrávačích. Lze však použít počítač, například s programem mplayer, který kromě přehrávání DVD podporuje i promítání titulků ze zvláštního souboru. Postup (pro Windows XP) je následující:

  1. Stáhněte si balík mplayer.zip z adresy http://sirrah.troja.mff.cuni.cz/~mira/mplayer/ a rozbalte jej do nějakého adresáře (včetně podadresáře mplayer/font).
  2. Stáhněte si aktuální české titulky ve formátu MPSub pro 9 kapitol filmu: cesky_kapitola_1.mpsub, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.
  3. V dávce mplayer.bat upravte cestu k vaší mechanice DVD-ROM (standardně tam je "d:", ale na vašem počítači to může být třeba "e:" nebo "f:").
  4. Spusťte dávku mplayer.bat; měl by se rozběhnout film i s titulky. Posun dopředu/dozadu se provádí šipkami nahoru/dolu doleva/doprava, pauza/puštění mezerníkem a končí se "q".
Pro počítačové "guru" ještě několik doplňujících informací:

Pokud byste měli vlastní oblíbený program, který umí titulky promítat, napište nám, v jakém formátu titulky potřebujete (pošlete na ukázku nějaký titulkový soubor), a my je do příslušného formátu zkonvertujeme.

[ hlavní stránka HaP Hradec Králové ]

Jan Veselý: vesely@astrohk.cz, Miroslav Brož, 16. VI. 2005