Podzim 2018

Ostrava a okolí

Organizace podzimní akce se chopil Jarek. Díky němu budeme poznávat Ostravu a její okolí.

Pro ty, kteří se s námi výletu dosud nezúčastnili, uvádím, že akce se může zúčastnit každý zájemce (nemusí být členem ASHK). Akce je veřejná, je možno se zúčastnit jen jeden den nebo se připojit a zase odpojit (absolvovat jen část trasy). Jezdíme osobními auty a snažíme se o jejich maximální využití.

Uvedené informace budou aktualizovány postupně. Prosím, sledujte proto stránky průběžně.

Chcete-li se výletu zúčastnit, zajistěte si prosím ubytování. Byl nám doporučen Hotel Garni v Ostravě, Studentská 1770 (Ubytovací služby VŠB-TUO) v Ostravě-Porubě.
Rezervaci si můžete zařídit telefonátem na pevnou linku 596 996 155 (kancelář), 596 991 211 (recepce A) nebo 596 996 178 (recepce E). Na stránkách https://www.vsb.cz/ubytovani/cs/hotelove-ubytovani/nabidka/ lze provést on line rezervaci.
Kontaktní jméno Ing. Jan Stoniš (vedoucí). E-mailová adresa je nebo druhá.
Cena za dvoulůžkový pokoj včetně snídaně je 880,- Kč a za jednolůžkový pokoj opět se snídaní je cena 700,- Kč.

Termín konání 13. – 14. 10. 2018.

Všechny časy jsou v SELČ pokud není uvedeno jinak.

Sobotní program

Sraz bude v Holasovicích v 9:30, kde jsou instalované nové sluneční hodiny, které ještě nejsou v katalogu. Odtud budeme odjíždět v 10:00 směrem do Opavy na ulici Karolíny Světlé 2008, kde bychom mohli být kolem 10:30.

Další zastávka bude v Chlebičově Na Kopci 84. Tam se nacházejí dvoje funkční hodiny a možná zde bude i občerstvení.

Následovat bude zastávka u slunečních hodin ve Štěpánkovicích na Novodvorské 10, odkud se pak vydáme ke slunečním hodinám v Píšti. Je zde i restaurace, tak snad bude možnost poobědvat.

Podle času by další zastávka měla být u slunečních hodin v Háji ve Slezsku.

Hlavním cílem naší cesty bude Ostrava Poruba, kde se v současnosti buduje sluneční stezka čítající pětici slunečních hodin plus jedny stávající. Předpokládaný čas obchůzky je od 15. do 18. hodiny.

Asi tak v 18:00 bychom se měli sejít v Ostravském planetáriu kde by byl další program. Exkurze, přednáška, diskuse. Exkurze planetária je domluvena, pro přednášky a diskuzi budeme mít k dispozici zasedačku.

Nedělní program

V neděli by byl sraz v 9:30 u kostela ve Staré Bělé. Kdo chce může složit Modlitbu za sluneční hodiny.

O 10 hodině bychom vyjeli k zámku v Paskově, kde se nacházejí pěkné sluneční hodiny. Následovaly by dvoje hodiny ve Sviadnově, jedny ve Frýdku-Místku a v Chlebovicích.

Před obědem bychom mohli stihnout horizontální sluneční hodiny v Kopřivnici v Lubině a pak honem na oběd do Nového Jičína.

Po obědě by následovala procházka lesoparkem, ve kterém jsou ukryté další impozantní sluneční hodiny. V Novém Jičíně je možnost prohlídky muzea klobouků (pokud by byl zájem).

Náš výlet bychom zakončili na soukromé hvězdárně v Jeseníku nad Odrou. Ještě o nás neví, ale mají tam sluneční hodiny.

Upravit ]