Jaro 2019

Passau a okolí

Při podzimní akci jsme se dohodli na náplni a organizátorství příští akce. Chtěli bychom navštívit další stezku slunečních hodin v Sasku, tentokrát v místní části Krippen lázeňského města Bad Schandau.

Rakouští a němečtí příznivci slunečních hodin organizují společné setkání v německém Passau.

Program akce je uveden na titulní straně (přístupné i neregistrovaným) rakouské pracovní skupiny GSA. Termín akce je od 30. 5. do 2. 6.

Protože místo konání akce není daleko od hranic ČR, padl nápad, této akce se zúčastnit.

Organizátor výletu do Děčína s výjezdem do Saska doporučil tento výlet přesunout na podzim. Pokud bychom na jaře organizovali obě akce, bylo by to jak časově, tak finančně náročné. Protože s tímto názorem souhlasili i další členové naší skupiny, přesuneme akci "Děčínsko" na podzim.

Zahraniční kolegové mají zavedena jiná organizační pravidla než my. Pořádají akci jako třídenní. Prezence je plánována na čtvrtek večer. V pátek dopoledne plánují procházku po městě a odpoledne vlastní seminář.
Na sobotu plánují výlet za hodinami. V neděli se rozjíždějí.

My plánujeme účast na sobotním výletu. Samozřejmě, pokud by se někdo z tuzemských příznivců chtěl zúčastnit celé jejich akce, rozmlouvat mu to nebudeme.

Návrh našeho programu

V pátek bychom se sjeli do Vimperka. Navrhujeme, aby se všichni ubytovali ve stejném hotelu. Nejlépe v hotelu Terasa.
Protože je v hotelu salonek pro menší i větší skupiny, na základě počtu registrovaných účastníků bychom mohli buď v pátek večer nebo v neděli dopoledne uspořádat seminář či výměnu názorů, jak chcete.

Sobotní program

Do Pasova je to cca 80 km. Čas výjezdu z Vimperka přizpůsobíme času odjezdu rakouské a německé skupiny od hotelu v Pasově. Mohli bychom se sednout do menšího počtu aut, aby auta byla vytížena a vozidel nejelo zbytečně moc.

V propozicích jsou uvedena jen čtyři místa Aldersbach, Osterhofen, Niederaltaich, Neuburg… - viz mapka Poslední zastávkou výletu bude zřejmě Schärding (okresní město okresu Schärding v rakouské spolkové zemi Horní Rakousko). Město leží 15 km jižně (vzdušnou čarou) od Pasova. Je tam malebné historické náměstí.
Délku trasy výletu odhaduji na 130 km.

Večer bychom se vrátili do místa ubytování.

Nedělní program

Obsah nedělního programu závisí na dohodě. Může být individuelní, můžeme do oběda diskutovat nebo se můžeme rozjet za slunečními hodinami. Třeba stihneme obojí ...


 

Rezervaci ubytování si každý zařizuje sám. Uvítám jakékoliv návrhy, nápady, připomínky.

MN

Upravit ]